Výroba obrúčok z klasického zlata

2ks obrúčok
materiál je zahrnutý v cene

od 300 €

Výroba obrúčok z bieleho zlata

2ks obrúčok
materiál je zahrnutý v cene

od 350 €

FAQ

  • Od akých faktorov sa odvíja cena výroby svadobných obrúčok?

    Cena obrúčok sa odvíja podľa gramáže a rýdzosti použitého zlatého kovu, avšak treba vopred počítať s tým, že cena zlata sa na svetovom trhu v priebehu roka mení. Je preto nesmierne dôležité stanoviť presnú gramáž a rýdzostný stupeň drahého kovu, ktorý je nutné zakúpiť na výrobu Vašich obrúčok.

  • Ručná výroba obrúčok je umením. Množstvo obrúčok sa v súčasnosti vyrába odlievaním zlata do príslušných foriem, čo ich činí na pohľad dokonalými – bezchybnými, krásnymi a pôsobivými. Avšak ručne vyrobená svadobná obrúčka má svoj charakter a hlbší zmysel pre tých, ktorí ju navrhli a vyrobili, a taktiež odzrkadľuje ich vlastné preferencie a úsilie. Iste, ručne vyrábaný šperk nemusí byť tak dokonalo bezchybný, ako šperk vyrobený strojovo, ale práve v tom vidíme jeho čaro. Je osobitý a nemá (až na jednu výnimku) na tomto svete páru. A koniec koncov – aj krásna a dokonalá, strojovo vyrobená obrúčka, rokmi používania získa svoje malé nedokonalosti. Zub času je neúprosný ako k ľuďom, tak aj k veciam vôkol nás.

  • Samozrejme, avšak dôležité je, aby ste svoje nápady a inšpirácie konzultovali priamo s nami. Fantázia nepozná hraníc, čo rozhodne nie je problémom, avšak dobrá rada je, ako vraví ľudová múdrosť, "nad zlato". Naše odborné skúsenosti a rokmi vycibrené praktické zručnosti Vám pomôžu túto predstavu zrealizovať. Nesmierne dôležité je ale aj to, aby ste si u nás rezervovali termín na vypracovanie návrhu, najlepšie niekoľko týždňov pred samotnou výrobou obrúčok. To nám umožní dostatočne premyslieť výslednú podobu šperkov, a taktiež získame aj dostatok času na nákup materiálu. Spoločnými silami teda môžeme dospieť k Vášmu vysnívanému dizajnu.

  • Rozhodne sa nejedná o záležitosť, ktorá zaberie len pár minút – výroba páru obrúčok zaiste pohltí štandardnú dĺžku pracovnej doby. Všetko samozrejme závisí aj na konkrétnom prevedení a náročnosti návrhu, keďže tvorba niektorých charakteristických prvkov vyžaduje vyššiu mieru pozornosti a trpezlivosti, a taktiež aj rozsiahlejší časový interval. Preto vopred odporúčame, aby ste si pre istotu na príslušný deň vzali dovolenku.

  • Dôležité je, aby ste sa pri výrobe obrúčok Vy a Váš partner či partnerka cítili príjemne – aj keď sa jedná o výrobu tak špecifického a symbolického predmetu, nemusíte dodržiavať dress code pre Ples v opere. Základom je predovšetkým pohodlné oblečenie, zopnuté, do tváre nepadajúce vlasy, minimum šperkov či bižutérie (ako sú prstene či náramky), ktoré by Vám mohli pri výrobe prekážať. Čím menej bude Vaša pozornosť rozptyľovaná takýmito drobnými detailmi, tým väčší bude Váš komfort a aj miera bezpečnosti pri práci. O ostatné sa postaráme my a poskytneme Vám všetky potrebné bezpečnostné prostriedky či pracovné potreby. Vaše konkrétne otázky radi zodpovieme aj počas konzultácie pri návrhu dizajnu.

  • Skutočnosť, že o výrobe obrúčok nemáte najmenšie znalosti, nepredstavuje žiadnu výraznú prekážku. Každý z nás sa predsa len vyzná vo svojom vlastnom remesle. Avšak nemusíte sa ničoho obávať, pretože počas celého procesu výroby budete postupovať pod našim skúseným vedením. Našou prvoradou úlohou je usmerniť Vás. Každý krok a úkon Vám preto vopred vysvetlíme a v prípade, že zostanete bezradní, radi Vám pomôžeme. Možnosť ručnej výroby obrúčok, ktorú ponúkame, Vám pravdepodobne nezaistí dokonalosť znalostí o jemnej zlatníckej práci, ale to ani nie je jej cieľom. To, čo Vám prostredníctvom tejto služby poskytujeme, je možnosť prežitia výnimočného zážitku, ktorý prispeje k jedinečnosti Vášho svadobného dňa spečatením manželského sľubu s obrúčkami, ktorým ste venovali svoj čas a námahu.

  • Ručné gravírovanie samozrejme patrí medzi jednu zo služieb, ktoré v rámci výroby obrúčok poskytujeme. Vo filozofii našej firmy ju považujeme za akýsi charakteristický podpis našich klientov, za súkromnú správu, posolstvo či symboliku – niečo špecifické a osobné, čo by mal hotový šperk uchovávať. Sme teda nesmierne potešení tým, že našim klientom môžeme poskytnúť aj tento rozmer obohatenia ich výnimočných šperkov.

  • Výroba z vlastných zlatých šperkov či zo zlomkového zlata je taktiež možná. Vaše prinesené zlato vymeníme za zlato nové, doposiaľ nijako nepoužívané a nespracovávané zlato, ktoré bude následne slúžiť na výrobu Vašich obrúčok.